Śląskie. Ponad 70 tys. odbiorców bez dostaw energii elektrycznej


Ponad 70 tys. odbiorców z północy woj. śląskiego jest odciętych od dostaw energii elektrycznej.

Propozycja Aleksandra Gudzowatego, aby Gazprom i PGNiG, które zgodnie z polsko - rosyjskim porozumieniem gazowym maja przejąć pełną kontrolę nad EuRoPol Gazem, dokonały tego poprzez wykup akcji od Bartimpeksu jest analizowana przez władze PGNiG – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek, że jeżeli posiedzenie RPP będzie przebiegało "pomyślnie", to nie będzie chciał specjalnie przyspieszać procedur związanych z powołaniem nowego prezesa NBP. Największy japoński producent opon Bridgestone zainwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych swoich fabryk w Polsce 105 mln euro - informuje koncernW Gdańsku podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka trasy W-Z, która połączy centrum miasta z ważnymi drogami dojazdowymi. Tę inwestycję za 89,5 mln zł zrealizuje Skanska. Jej zakończenie zaplanowano na maj 2012 roku. Proponowane przez ministra finansów uzależnienie rent od kwoty zgromadzonych składek, naruszy zasadę "solidarności społecznej" - uważa prezydent Lech Kaczyński. Piloci niemieckiego przewoźnika wesprą swoich kolegów z Lufthansy, którzy przygotowują się do największego w historii przedsiębiorstwa strajku. Zgodnie z informacjami podanymi przez związek zawodowy Cockpit, za ...

Globe Trade Centre (GTC) i Polnord wybudują centrum handlowe w warszawskim Wilanowie. Deweloperzy chcą zarobić na tej inwestycji ok. 80 mln euro

Tę nazwę nosi pociąg międzynarodowy relacji Kijów – Warszawa. Na problem przemytu papierosów w ukraińskim składzie z Kijowa funkcjonariusze Służby Celnej zwracali uwagę od kilku już ... Koncern Nordstream zgodził się zmienić trasę Gazociągu Północnego zgodnie z polskimi postulatami. Oznacza to, że wszystkie większe statki będą mogły bez przeszkód wpływać do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Łączny wolumen wyniósł aż 429 759 MWh. Kwiecień okazał się najlepszym miesiącem pod względem wolumenu dla Rynku Dnia Następnego od początku istnienia tego rynku na TGE. 12 tysięcy pracowników personelu pokładowego British Airways rozpoczęło trzydniowy strajk. Drugi, czterodniowy strajk ma się rozpocząć 27 marca. Personel pokładowy brytyjskich linii lotniczych protestuje przeciwko planowanym oszczędnościom, w tym zamrożeniu płac W auli nowego budynku Szkoły Głównej Handlowej, oddalonego nieco od głównej siedziby Uczelni, odbyło się 18 lutego zebranie Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki. Po powitaniu gości prof. ...Rosja i Białoruś wznowiły w poniedziałek w Moskwie rozmowy na wysokim szczeblu na temat ropy naftowej - podała agencja Reuters, powołując się na anonimowe źródło w rządzie rosyjskim. Obfite opady śniegu spowodowały duże utrudnienia na drogach w całej Polsce. Najpoważniejsza sytuacja jest na Dolnym Śląsku. Autostrada A4 jest w obu kierunkach przejezdna, ale bardzo ... Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji Huty "Kościuszko" w Chorzowie, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Inwestorzy mogą składać oferty do 28 czerwca.

"Parkiet": Ameryka w szponach wieloletniej depresji


Walcząc z recesją za pomocą pakietów stymulacyjnych i luźnej polityki pieniężnej, Waszyngton odroczył tylko nieuniknione dostosowania w amerykańskiej gospodarce i pogłębił problemy leżące u źródeł kryzysu - przekonuje w rozmowie z "Parkietem" Peter Schiff, znany strateg inwestycyjny, założyciel spółki Euro Pacific Capital.

Aktywność pracowników w sieci a reputacja firmy


Aktywność pracowników w serwisach społecznościowych staje się coraz większym zagrożeniem dla wizerunku firm. Badania firmy doradczej Deloitte pokazują, że istnieje świadomość tego problemu, jednak wciąż pracodawcy nie podejmują odpowiednich działań mających zminimalizować ryzyko z nim związane. Zdaniem ekspertów Deloitte lekarstwem na ten stan rzeczy jest ustanowienie jasnych i precyzyjnych kodeksów etyki oraz zbiorów norm w firmach, które będą skutecznie chronić ich reputację, a więc także wartość na rynku.

UKNF ostrzega przed fałszywą stroną internetową BZ WBK


Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł w poniedziałek klientów BZ WBK, by nie logowali się na fałszywej stronie internetowej banku. Urząd przypomina, że bank nigdy nie prosi o podanie numeru PIN karty przez internet.

Uwagi do polskiej wersji rozporządzenia REACH


Ministerstwo Gospodarki zwraca się z prośbą o nadsyłanie uwag do polskiej wersji pakietu REACH w terminie do 17 lutego 2007 roku.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 27.01.2010




nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na nasze gabinet organizuje trawa szkoły również wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych.

tanie wycieczki szkolne http://www.fajnewycieczki.pl/

Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne plus marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne dodatkowo konopie indyjskie szkoły na każdą fundusze także w środku dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne również holender szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego