Wiatrowe plany Renovatio Power Polska


Spółka Renovatio Power Polska deklaruje, że do 2015 r. ma zamiar zbudować w Polsce farmy wiatrowe o łącznej mocy 200 MW.

W poniedziałek 14 grudnia przedstawiciele polskiego rządu przedstawili na specjalnym seminarium prezentację naszej polityki klimatycznej - relacjonuje Koalicja Klimatyczna. Według jej oceny przedstawiona przez prelegentów prezentacja była niezwykle pozytywna i optymistyczna, ale po szeregu krytycznych pytań uczestników stało się jasne, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Nadal nie wiadomo, czy niemiecki PCC kupi zakłady azotowe w Tarnowie i Kędzierzynie. Miał czas do końca poniedziałku, by złożyć ofertę Rosjanie w tym roku zamierzają oddać do eksploatacji nowe bloki energetyczne o łącznej mocy sięgającej 6 GW - czytamy w „Rzeczpospolitej”.Stopa bezrobocia w maju wyniosła 11,9 proc. wobec 12,3 proc. w kwietniu - podał w czwartek GUS. Zdaniem członkini Rady Polityki Pieniężnej Zyty Gilowskiej Polska nie wejdzie do strefy euro tak szybko, jak to zapowiadał rząd. Zbicie deficytu budżetowego do akceptowanego w eurolandzie poziomu potrwa dłużej Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\"Daily Telegraph\\\".


Do końca wakacji w każdy czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować zamiast mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Doskonale zapadł w pamięć polskim kibicom, w sobotę będzie sędziował sobotni finał Ligi Mistrzów. Pierwszy raz w karierze. Howard Webb poprowadzi mecz Interu Mediolan z Bayernem Monachium.

W kwietniu w fabryce koreańskiej firmy LG w Kobierzycach ruszy produkcja telewizorów 3D - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Firma Iomega zaprezentowała nowe sieciowe pamięci NAS - Iomega StorCenter ix2-200. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych. Clarion, producent systemów car audio i nawigacji przedstawił multimedialne centrum rozrywki samochodowej - NX509E. Model w rozmiarze 2-DIN, łączy w sobie odtwarzacz DVD, 7-calowy ekran z dotykowym sterowaniem oraz wbudowaną nawigacją GPS.W ub.r. na emeryturę odeszło ponad 100 tys. osób mniej niż rok wcześniej. To efekt obcięcia przywilejów emerytalnych. Budżet tylko w tym roku oszczędzi 2 mld zł - pisze "Gazeta Wyborcza". Dynamika PKB w III kwartale 2009 r. wyniesie ponad 1 proc., zaś dane o sprzedaży podane przez GUS są dobrym sygnałem dla gospodarki - ocenił w rozmowie z PAP szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni. Produkcja przemysłowa we wrześniu 2009 roku spadła o 1,3 proc. rok do roku, po spadku o 0,2 proc. rok do roku w sierpniu 2009 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 15,0 proc. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Gazprom dostał w Polsce większe ulgi niż na Białorusi


Za tranzyt gazu Gazprom uzgodnił z Polską niższe opłaty niż z Białorusią. Na tym nie dość - w najbliższą środę rosyjski koncern ma być zwolniony z ok. 180 mln dol. długów za tranzyt przez ostatnie cztery lata.

Ile skarb wyssie poprzez dywidendy spółek? To zależy od sytuacji budżetu


Dywidenda pobrana ze spółek skarbu państwa na pewno nie będzie niższa niż cztery miliardy złotych - zapewnia minister skarbu państwa Aleksander Grad

Komunikat MG ws. Zwyczajnych Walnych Zgromadzeń spółek węglowych


22 czerwca br. zakończyły się Zwyczajne Walne Zgromadzenia spółek Skarbu Państwa: „WĘGLOKOKSU” S.A., Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. oraz Katowickiego Holdingu Węglowego S.A.

Rosja i Białoruś znów nie zdołały się porozumieć w sprawie ropy


Rosja i Białoruś nie zdołały się porozumieć w czwartek po raz kolejny w sprawie warunków dostaw rosyjskiej ropy naftowej. Białoruska agencja BiełTA podała, że w rozmowach ogłoszono przerwę w celu przeprowadzenia dodatkowych konsultacji.

TNS OBOP: 83 proc. Polaków chce darmowej platformy TVP


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na nasze gabinet organizuje trawa szkoły również wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych.

tanie wycieczki szkolne http://www.fajnewycieczki.pl/

Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne plus marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne dodatkowo konopie indyjskie szkoły na każdą fundusze także w środku dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne również holender szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego