Lista towarów i technologii podwójnego zastosowania


We wspólnym systemie kontroli eksportu towarami podwójnego zastosowania, w całym obszarze Unii Europejskiej obowiązuje jednolita lista towarów i technologii podwójnego zastosowania. Listę towarów i technologii podwójnego zastosowania prezentujemy tutaj.

Inspekcja Handlowa w Lublinie skontrolowała jakość mleka i przetworów mlecznych, sprzedawanych w lubelskich sklepach. Najwięcej było zastrzeżeń do serów żółtych Orlen Gaz z grupy PKN Orlen podpisał ze spółką Autogarant GmbH kontrakt na regularne, comiesięczne dostawy LPG na rynek niemiecki. Transport m.in. w rejon Berlina i Cottbus, odbywać się będzie z rozlewni gazu płynnego w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie). Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki 14 października br. Dzięki naszym staraniom udało się zgromadzić ponad 17,5 litra tego cennego płynu.Tuż po godz.19 na warszawskim lotnisku Chopina wylądowały trzy samoloty: z Austrii, Węgier i Bułgarii - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Komisja Europejska nie pomoże polskiemu rządowi, który desperacko próbuje uniknąć zwrotu ponad 7 mld zł elektrowniom. - To wasza sprawa, sami musicie sobie poradzić - napisała Bruksela. Teraz los budżetu w rękach Trybunału Konstytucyjnego, który wyda najdroższy wyrok w swojej historii Wprowadzenie tzw. bezpiecznych funduszy emerytalnych, inwestujących w obligacje skarbowe i ograniczenie akwizycji - to propozycje zawarte w założeniach do nowelizacji ustawy o Otwartych Funduszach Emerytalnych, przygotowanych przez ministerstwo pracy.

Bank chce walczyć nie tylko o nowych klientów detalicznych. W poniedziałek wprowadzi do oferty trzy nowe rachunki dla małych firm: Mini, Opti, Maxi.

Z notatnika aspiranta Policjant jechał oznakowanym radiowozem ul. Saską na warszawskiej Pradze Południe. Zdziwiło go zachowanie jadącego za nim pojazdu, którego kierowca trąbił i trąbił, aż w ... Na przyszły miesiąc naukowcy z katowickiego Głównego Instytutu Górnictwa w zaplanowali początek pilotażowej próby podziemnego zgazowania węgla. Eksperyment zakłada kilka cykli zgazowania dla przetestowania metody i jej skuteczności w warunkach podziemnych

Pożyczki i kredyty bankowe zdrożeją, ale za to będą przyznawane na jasnych zasadach. Już we wtorek rząd ma przyjąć założenia do ustawy o kredycie konsumenckim. Nowe przepisy będą dotyczyły pożyczek i kredytów do 255 tys. zł (obecnie do 80 tys. zł).- pisze Rzeczpospolita. Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić. Budżety gmin, powiatów i województw, czyli jednostek samorządu terytorialnego, miały w pierwszym kwartale 2010 r. łącznie 6,6 mld zł nadwyżki. Plan budżetowy zakłada dla nich na ten rok niemal 28 mld zł deficytu.\"\" Starzy wyjadacze z Wiejskiej i Brukseli oraz polityczni weterani - partie układając listy w eurowyborach postanowiły nie eksperymentować z obsadą i postawiły na znane nazwiska. W spektakularnych transferach prym wiedzie PO, która skupiła na swoich listach dawnych polityków SLD, AWS i PiS. Kto powinien odpowiadać za bezpieczeństwo na kolei? Straż Kolejowa ma przejąć obowiązki działającej obecnie Straży Ochrony Kolei - tak zakładał poselski projekt ustawy o Straży Kolejowej ... - Ministerstwo Finansów broniło Rafinerię Trzebinia przed zapłatą ponad 200 mln akcyzy - ujawnia "Rzeczpospolita". Gazeta dodaje, że gdyby rafineria była zmuszona zapłacić ten podatek, to mogłaby zbankrutować.

Francuski GDFSuez negocjuje z Gazpromem rabat na gaz


Największy francuski koncern gazowy omawia obniżkę cen gazu importowanego z Rosji w ramach kontraktów długoterminowych.

W USA niewielkie wzrosty mimo złych wiadomości z rynku pracy


Mimo opublikowania przez Departament Pracy informacji o wzroście bezrobocia w październiku powyżej poziomu 10 proc. (do 10,2 proc., najwyższego od 1983 r.) indeksy wykazały w piątek niewielkie wzrosty.

Remontujemy jakby kryzysu nie było


Mimo kryzysu Polacy nie przestali remontować swoich domów i mieszkań - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Finansów o wysokości zwrotu VAT za materiały budowlane

Protest pracowników punktów bukmacherskich przed Sejmem


Blisko 200 pracowników oraz właścicieli punktów bukmacherskich protestowało we wtorek przed Sejmem w obronie miejsc pracy. Manifestacja miała związek z planowanym wprowadzeniem przez rząd nowych zasad regulujących hazard.

Waldemar Pawlak spotkał się z szefem MAE


Światowe trendy w dziedzinie produkcji i konsumpcji energii oraz Polityka energetyczna Polski do 2030 r. były głównymi tematami spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Nobuo Tanaką, Dyrektorem Wykonawczym Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Szef MAE gościł w Polsce w dniach 9-12 maja br.

nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na nasze gabinet organizuje trawa szkoły również wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych.

tanie wycieczki szkolne http://www.fajnewycieczki.pl/

Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne plus marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne dodatkowo konopie indyjskie szkoły na każdą fundusze także w środku dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne również holender szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego