Uwagi do polskiej wersji rozporządzenia REACH


Ministerstwo Gospodarki zwraca się z prośbą o nadsyłanie uwag do polskiej wersji pakietu REACH w terminie do 17 lutego 2007 roku.

Dla kogo jest ustawa? Będą z niej mogli korzystać np. niezadowoleni klienci czy pracownicy. Pozew będzie mogło złożyć co najmniej dziesięć osób, które żądają jednego rodzaju odszkodowania. Dolar silnie osłabił się w nocy pod wpływem artykułu bardzo znanego korespondenta brytyjskiej gazety The Independent Roberta Fiska. Według Fiska kraje arabskie, Chiny, Rosja, Japonia oraz Francja opracowują plan odejścia od handlu ropą w systemie czysto dolarowym. Decyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii nie przyniosły szczególnych niespodzianek. Stopy procentowe w strefie euro i Wielkiej Brytanii pozostają na dotychczasowych poziomach.Taki obraz rysuje się po ostatniej kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na 50 skontrolowanych autokarów wyjeżdżających z Warszawy z dziećmi i młodzieżą ... W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek o upadłość serwisu społecznościowego Grono.net. Jak już pisaliśmy, w lipcu wniosek o upadłość tej firmy złożył jeden z wierzycieli serwisu - znany w branży funduszy inwestycyjnych Aleksander Kierski (odpowiadał za inwestycje m.in. w funduszu Innova Capital, wcześniej pracował dla AIG New Europe i Baring Private Equity Partners). Całość przychodów pochodzących z najmu nieruchomości stanowiącej współwłasność małżonków może rozliczać jeden z nich, pod warunkiem złożenia stosownego oświadczenia w tym zakresie. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 17.08.2009 r. nr IPPB1/415-324/09-7/IF.

- Kryzys w Grecji pokazuje, że nie należało jeszcze wprowadzać w UE wspólnej waluty - uważa publicysta "New York Timesa" i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Paul Krugman

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, URE nie zaakceptuje listopadowych wniosków sprzedawców energii elektrycznej o podwyżki jej cen na 2010 rok dla grupy taryfowej G. W nadchodzącym sezonie nie ma już co liczyć, że uda nam się wyjechać na urlop tanim kosztem. Biura podróży zapowiadają, że ceny wycieczek wzrosną średnio o 10-15 proc. - podaje Rzeczpospolita.

Ogromna większość Europejczyków jest za utrzymaniem dopłat dla rolników w budżecie UE, a spora cześć apeluje nawet o ich zwiększenie - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Eurobarometr. Uzupełnienie Krajowego Programu Reform i sposoby jego wdrażania w Polsce zawiera przyjęty 17 października br. przez Radę Ministrów w trybie obiegowym Dokument Implementacyjny KPR na lata 2005-2008 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej. Jednocześnie jest to odpowiedź polskiego rządu na zalecenia zawarte w Raporcie Rocznym Komisji Europejskiej ze stycznia br. W przyszłym roku samorządy dadzą firmom zarobić, twierdzi "Puls Biznesu". 12 największych polskich miast zamierza w 2010 r. wydać 36,8 mld zł, wynika z danych Unii Metropolii PolskichCitigroup i Gazprom kupiły uprawnienia do emisji CO2 od chińskich firm - pisze „Rzeczpospolita” zwracając uwagę, że to pierwsza taka transakcja w Chinach. Jak poinformował Kurier Szczeciński, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice niedaleko wsi Kamionka powstanie farma wiatrowa. Rosną szanse na szybki internet dla wschodnich województw. Właśnie rozpoczęto notyfikację projektu przed Komisją Europejską.

Białoruś proponuje Chinom budowę elektrowni atomowej k. Grodna


Białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka zaproponował Chinom udział w budowie pierwszej elektrowni atomowej na Białorusi, która ma być usytuowana w pobliżu Ostrowca, w graniczącym z Polską obwodzie grodzieńskim.

Policjanci rozbili gang samochodowy


Świętokrzyscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i odzyskali dwa skradzione samochody. Zatrzymani to dwaj mężczyźni podejrzewani o kradzieże aut oraz dwaj kolejni podejrzewani o paserstwo. Mężczyźni dzisiaj ...

Urlop wypoczynkowy przy niepełnym etacie


Jak poprawnie naliczać urlop wypoczynkowy i udzielać tego urlopu pracownikowi niepełnoetatowemu?

Boni: Limity reklamowe dla otwartych funduszy emerytalnych


Całkowitego zakazu akwizycji do funduszy emerytalnych i ograniczenia reklam OFE chce Michał Boni, minister w kancelarii premiera

NIK o pobieraniu podatku PIT


Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła pobieranie przez izby skarbowe podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), choć wskazała na zmniejszenie skuteczności jego egzekwowania. Nie było zastrzeżeń do nadzorowania urzędów skarbowych przez Ministra Finansów.

nasze sekretariat organizuje marycha szkoły także wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na nasze gabinet organizuje trawa szkoły również wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych.

tanie wycieczki szkolne http://www.fajnewycieczki.pl/

Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne plus marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne dodatkowo konopie indyjskie szkoły na każdą fundusze także w środku dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli również pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne również holender szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego